Vi har alla anledningar att tro på lite mål här när Norge och Senegal gör upp under natten till tisdag. Allt talar för en underhållande tillställning i New Jersey och vi säger 2-1 åt något håll! Minst.
RYGGA ÖVER 2.5 MÅL TILL 1.92 HOS NYA EXPEKT – 1500 KR BONUS
Vilken fin match detta är och det här är också den självklara fighten om en andraplats i den här gruppen då vi ju som bekant har fransmännen här samt Irak, ett mycket jämnt möte med tror vi är att vänta och i vår värld är Norge – Senegal en av omgångens mest attraktiva matcher, åtminstone så här på förhand då skillnaden inte alls känns speciell stor och vi just har två olika kontinenter med som bidrar till ytterligare någon dos av ovisshet. En vidöppen fight på många sätt och vi ser verkligen att båda lagen kommer att kunna såra varandra här.
Vi tror på en mycket underhållande tillställning här i East Rutherford helt enkelt och ser också målen ramla in i New Jersey, Norge bjöd på fem passar mot Iraq i premiärrundan och alla som såg den fighten kan nog hålla med om att det resultatet kanske inte riktigt helt visar hela bilden. De var en aning illa ute där vid 2-1 och små detaljer hade kunnat inneburit något helt annat än 3-1 och sen 4-1, defensiven inte helt solid får vi konstatera, men rent offensivt är de ju ett av de bättre lagen i VM och just den kombon där, tror vi kommer att bjuda på nya mål här natten till tisdag.
Senegal vet vi stod för en superfin insats mot Frankrike, åtminstone sett till den första timmen där man verkligen var det laget som gick fram inledningsvis, under första 45 i alla fall så var det Senegal som i vår värld var det bättre laget nästan och det tycker vi säger väldigt mycket om vad de är kapabla till. Ett superfysiskt lag, men med otroligt mycket kvalité också och de ingredienserna utgår vi helt enkelt från resulterar i mycket bra här, mot ett norskt förvar som hade problem mot Iraq emellanåt ska det smälla minst någon gång i alla fall och därmed blir också överspelet intressant här när huvudlinan är satt som den är – och betalar som den gör. Över 2.5 mål i matchen finns till 1.92x degen hos nya expekt och det är superbra.

2-1 åt något håll
En full trupp här för Norges del och inga avbräck alltså, så både Wolfe och Ryerson är spelklara och ingen större fara med dem efter premiären, ryktades om att eventuellt få vila här strax efter Iraq, men de har återhämtat sig fint och sägs vara 100%. Inga avstängningar heller som bekant i det norska lägret.
Senegal sägs även de jobba med en full trupp här vilket öppnar upp för samma manskap som mot Frankrike från start, det vore överraskande att se någonting annat i och med den fina insatsen, Mane, Jackson, Sarr, Gueye x2, Koulibaly och Mendy i målet, alla de är givna här.
Med det sagt så säger vi precis som underrubriken antyder, 2-1 åt något håll och i sin tur minst tre mål i den här matchen, kanske till och med 2-2 eller större siffror än så, men det är över 2.5 mål i matchen vi spelar till 1.92x degen hos nya expekt. Otroligt trevligt värde som redan etablerat och det här är ett spel vi faktiskt klickar in från 1.80 och uppåt till och med! Lycka till.
RYGGA ÖVER 2.5 MÅL TILL 1.92 HOS NYA EXPEKT – 1500 KR BONUS
NY BONUS hos ComeOn: Sätt in 500 kr, betta för 1000
Är du ännu inte kund hos ComeOn? Då väntar den här trevliga bonusen på dig, dubbla din insättning upp till 1000 kr.
Hämta din bonus här.
Speltips:
| Speltips: | Över 2.5 mål i matchen |
| Odds: | 1.92 |
| Bolag: | nya expekt (1500 kr bonus) |
| Spelstopp: | 02:00 |
| TV: | TV-tablå |
| Stream: | Live Streaming |

Lämna en kommentar