speltips_skribent

Speltips Everton – Fulham 14/2: Oddset måste testas

Spelbolaget Hajper ställer fram ett superintressant odds på 1×2-marknaden, visst har Everton detta?

 RYGGA VÅRT SPELTIPS HOS HAJPER!

Twitter Facebook

Everton och Fulham avslutar söndagens Premier League-dag på Goodison Park och här handlar det trots allt om toppen vs botten, vilket alltså får oss att tro på värden i den här matchen.

Everton kliver in i söndagens möte med en fin insats på Old Trafford i ryggen, en insats vi tror betyder väldigt mycket och som boostar Everton ytterligare inför söndagens fight. De satte dit en kvittering först i den 95:e matchminuten och sådant påverkar givetvis ett kollektiv. Everton följde dessutom upp den insatsen genom att besegra Tottenham med 5-4 i FA Cupen, aldrig positivt att släppa in fyra mål men klart ett styrkebesked att dra det längsta strået i en sådan svängig historia.

Formen är därför bra i Everton-lägret inför Fulhams besök, de ligger även väldigt bra till i tabellen med sina 37 poäng, för faktum är att Everton är det laget i Premier League som fortfarande spelat minst matcher. Detta betyder att Ancelottis mannar faktiskt till och med har en tredjeplats i sina egna händer, det är otroligt bra – det får man trots allt konstatera.

Vinner igen?

Oavsett hur vi än vrider och vänder på det hela så kommer vi inte ifrån att det skiljer ett par nivåer mellan Everton och Fulham. Nu ställs ett superintressant odds fram på Everton, säkerligen av den anledningen att Fulham kryssat en del här på slutet, men vi kommer samtidigt inte ifrån att de inte vunnit en match i Premier League sedan den 30 november. Det är inte alls bra. 

Det är dessutom så att Everton har mer än dubbelt så mycket poäng som Fulham, det tycker vi egentligen säger allt om skillnaden. Därför är vi också en aning förvånade över det fina oddset Hajper faktiskt ställer fram på Everton – mer än dubbla degen för den raka ettan alltså.

Det är ett odds som måste testas, åtminstone i vår värld. Vi är väl medvetna om att Calvert-Lewin saknas, men King är en bra ersättare och har lirare som James, Sigurdsson (som stod för en monsterinsats mot Tottenham) och Richarlison bakom sig, det ska vara tillräckligt för att det ska räcka mot en seger mot Fulham på hemmaplan.

Vi klickar in den raka ettan till fina 2.05 gånger degen och gör alltså detta hos spelbolaget Hajper – som erbjuder alla nya kunder 100 kr utan någon som helst insättning! ↓

 RYGGA DITT SPEL HOS HAJPER – FÅ 100 KR VID INLOGG!

Regler & Villkor gäller.

99 free spins hos Paf – utan omsättningskrav

Paf ger alla nya kunder 99 free spins helt utan några omsättningskrav.
Skapa ett konto här.

Speltips:

Speltips: 1
Odds: 2.05
Bolag: Hajper (100 kr – ingen insättning krävs)
Spelstopp: 20:00
TV: TV-tablå
Stream: Live Streaming

Jämför odds: