Graham Potter in innebar direkt en trepoängare för West Ham och nu väntar ytterligare en hemmafight mot ett gäng som t o m. är sämre. Bör kunna gå vägen igen?
RYGGA WEST HAM TILL 2.50 HOS HAJPER – 500 KR BONUS
Ändå en imponerande vinst från West Ham här närmst får vi konstatera när Fulham tittade förbi på London Stadium, ett bra Fulham som bekant och ett minst sagt lurigt motstånd, men Graham Potters West Ham löste det hela ändå med hjälp av tre mål signerade av Soler, Soucek och Paqueta. Viktigt med lite spridda målskyttar men allra främst med trean såklart och vi ska heller inte underskatta en bra start med ett nytt tränarnamn vid rodret.
En bra start brukar ju kunna utvecklas till en bra period och det är det är vad vi exakt tror kommer att ske här framöver för West Ham, absolut att spelschemat är relevant att nämna här med då West Ham lirar match var sjunde dag i princip, om inte mer till och med och med ny tränare så är det såklart rejält uppskattat. Graham Potter får massvis av tid här nu till att sätta saker och ting och det är en detalj som bör kunna ge laget en skjuts.
Så oavsett hur vi än vrider och vänder på det så lockar ju det raka spelet på West Ham till 2.50x insatsen hos Hajper kraftigt, West Ham infinner sig före Palace i en tabell trots då den svaga hösten som ledde till ett tränarbyte, det säger väl egentligen allt här? De trivs dessutom bra på hemmaplan och 2.50x är därför helt enkelt taget alla dagar i veckan när dessa omständigheter råder.
500 kr bonus hos Hajper
Antonio, Bowen, Todibo och Fullkrug missar alla fyra med all säkerhet lördagens fight mot Crystal Palace och Summerville är ett litet frågetecken här och sägs ha en 50-procentig chans till att lira. Så ett helt okej läge i en trupp får vi ju konstatera och därmed kan även Graham Potter forma exakt samma elva som mot Fulham senast, ifall han så vill. Det är viktigt i alla fall, att den möjligheten finns. Kontinuitet!
Crystal Palace kommer till spel utan Franca, Wharton och Holding, samtidigt som Lerma är ett kraftigt frågetecken här pga sjukdom. Han missar av allt att döma den här fighten och det betyder att Palace tvingas till ett byte sett till elvan mot Leicester senast. Lerma out och Doucoure in?
Därmed återstår det väl bara att klicka in West Ham som vinnare här på lördag och detta som sagt till väldigt trevliga 2.50x degen hos Hajper, måste i princip bara testas i och med 3-2-vinsten över Fulham och missa heller inte att Hajper bjussar alla nya kunder på uppåt mot 500 kr i välkomstbonus. Via länken precis här nedanför. Lycka till!
RYGGA WEST HAM TILL 2.50 HOS HAJPER – 500 KR BONUS
BONUS: 100% upp till 500 kr hos Bethard
En 100-procentig odds bonus finns att ta del av för alla nya spelare hos Bethard.
Hämta din bonus här.
Speltips:
| Speltips: | 1 |
| Odds: | 2.50 |
| Bolag: | Hajper (500 kr bonus) |
| Spelstopp: | 16:00 |
| TV: | TV-tablå |
| Stream: | Live Streaming |

Lämna en kommentar